Ekonomická krize- důsledek pozitivní diskriminace!

Ano na počátku událostí, které mohou v konečném důsledku znamenat pád USA i nás do podružného postavení v současném světě stál nelogický americký vynález, jmenující se pozitivní diskriminace.

Pozitivní diskriminace razí teorii, že většina už tím, že je většinou diskriminuje menšinu. Tudíž se tento handicap musí vyrovnat tím, že zákon poručí diskriminovat většinu. Tudíž pokud má v USA u přijímaček na vysokou stejně bodů černoch "afroameričan"či hispánec a osoba anglosaského původu, tak přednost mají první dva uvedení neb jistě neměli takové prostředí pro svou přípravu v dětství. ( není to snad také rasistický pohled? :-)

V americkém realitním trhu existovala jasná statistická disproporce v udávání hypoték černochům, je možné, že měla i prvky diskriminace. Americká vláda ( Clinton ) se rozhodl toto změnit a vydal zákon, kterým toto chtěl vyrovnat, což prostě nejde. Tudíž ocenovaní hodnot nemovitostí těch jenž měli své domy ve čtvrtích, v nichž pozemky mají nižší hodnotu ( protože ekonomie "rasistická" je... byt v Janově, či Chánově je i u nás levnější než obdobný byt v obdobném sídlišti na obdobném místě a je to právě kvuli kvalitě sousedství, či předsudkům kupujících ) bylo zákonem navýšeno.

Mnoho lidí se pak přes toto netržní ocenování nemovitostí dostalo k hypotékám na vyšší částku než by odpovídalo realitě za kterou ručili svým právě stavěným majetkem. Následně nebyli schopni splácet a bance spadl do rulkou dům s oceněním hodnoty mnohem vyšším než byla realita.

Banky si uvědomili toto nebezpeči, proto tyto neprodejné nemovitosti přibalily do určitého balíčku a prodaly dál. Problémem bylo, že postupem času byl takový rozpor mezi realitou a hodnotou oněch balíčků jenž se mezitím v důsledku přirozené touhy přeposlat riziko dál rozšířil po celém světě a zejména k důvěřivým bratrům evropanům, že vybuchla bomba s ekonomickou krizí.

Tato krize by měla být v důsledku výše řečeného důkazem  toho, že socialistické rozkazování ekonomice nemůže fungovat. Místo toho, neb krize propukla se značným zpožděním od onoho osudného Clintonova kroku, byl zvolen novým prezidentem Obama a ten krizi řeší tak, že k zacelení krize vzniklé virtuálním ocenováním nemovitosti a pozemků vydá nesmírné množství virtuálních peněz..bohužel ovce se v Evropě houfně přidávaly a následky přijdou dříve nebo později. 

Tak jako si banky přeposílaly mezi sebou ony nekvalitní bylíčky, tak nyní si státy budou posílat mezi sebou ony nepodložené natisknuté peníze až do doby kdy už to bude tak absurdní , že systém padne. 

Na to samozřejmě nedoplatí ti chytřejší z těch, co za to budou odpovědní. Peníze nedrží, na rozdíl od většiny lidí kteří spoří na stáří apod., ale investují dokud mají ještě hodnotu. Dům bude pořád domem, pozemek pozemkem, zlato zlatem,ale váš bankovní účet bude mít poloviční kupní hodnotu...

To vše jen pro neustále strkání hlavy do písku. Odložili sme problém a bude hůř...

Ale třeba až našim dětem?

Skydream 09

 

Autor: Filip Bohata | úterý 28.7.2009 13:05 | karma článku: 29,08 | přečteno: 1713x