Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

EasyR

Karma

R^

0/0
1.5.2008 14:29

Vladimír054

Děkuji!

R^

0/0
29.4.2008 4:18

Jan Borovička

Souhlas, jen do nich!

R^

0/0
16.4.2008 22:11

strelak

Re: autor

Jsem unešen z toto jak  jsou nám zde líčeny zločiny komunismu? těmi kteří v té  době většinou nebyli na světě, anebo jim bylo tak málo let ,že vůbec nemohli nějak objektivně tu dobu posoudit. Oni si svůj názor vytvořili na tom co si možná -nebo také ne -někde  v současné době přečetli - asi všichni známe úsloví o kuřeti moudřejším slepice.

Ono to minulé zřízení mělo své zápory ale určitě také mělo své klady a tak by mělo také být posuzováno.

To že někdo zde bude blábolit ,že byl  omezován povinností pracovat a že se tak jedná o útisk a omezování jeho lidských práv to snad nornální člověk nemůže brát vážně. Samozřejmě lze takovýto požadavek asi teoreticky   uznat ,ale jak by asi chtěl tento člověk  ve společnosti žít.  Ta společnost by přece mohla mít právo jemu zakázat nebo  omezit používání  prostředků které tato společnost vytvořila tomu kdo se  na tom nepodílel.

Já však považuji současný  úpadek morálky v celé naší společnosti za daleko horší než bylo  minulé období pro tuto zem.

0/0
12.4.2008 12:31

skydream

Re: Re: autor

upadek moralky? co je to za moralku vydirat rodice pres deti ? co je to za moralku vrazdit lidi pro nazor?

omezovan povinnosti pracovat tam kde nechci... je mou volbou umrit hlady, nebo emigrovat pane... a nikdo me za to nema pravo zavrit do basy ci do lecebny... a tam me krmit proti me vuli protoze ja preci musim videt jak uzasny onen socik je...

a nehodnotit to co sem nezazil? takze historici by asi nemeli smysl ze? a kdybych zazil vlastni smrt zpusobenou komunisty tak o ni asi mnoho nenapisu...tak nevim kdo tu blaboli...

0/0
12.4.2008 14:48

strelak

Re: Re: Re: autor

To ,že věříte tomu, že byli nějak rodiče vydíráni přes své děti je právě to o čem se zmiňuji, neberte  vše co se  dozvíte nebo si  přečtete za 100% pravdivé , i já připustím že takový případ  se mohl stát ,ale nebylo to  určitě běžné. Zamyslete se jak asi mohli přijít ti známí bojovníci proti bývalému režimu ke svým titulům když bylo tak běžné zabránit někomu v přístupu ke vzdělání nebo třeba vystupování v televizi atd.Ale protože to sám nepamatujete tak jen papouškujete  určité tendenční informace.

Samozřejmě je pouze vaší volbou zamřít hlady - jen to prosím udělejte někde v ústraní. . A pokud budete třeba před tím emigrovat, ještě lépe , všude ve  světě po vás jako odpůrci práce nadšeně šáhnou , a  tady bude o jednoho filosofujícího nemakačenka méně.

Jistě že mají historici smysl , ale nesmí být jejich mysl ovlivňována a usměrňována požadavky jak že to má být ta historie vykládána a popisována ,zvlášt když se jedná o historii nedávnou kterou ještě  dost lidí pamatuje.

0/0
12.4.2008 17:31

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: autor

Proboha kde jste to žil?

Chápu, pokud se za přezdívkou strelak skrývá někdo, kdo mával přinejmenším průkazkou ROH, když už ne tou "nejvyšší", tak, že Vám ten svět připadal v pohodě. Ale objektivně? Kam to soudruzi dopracovali? Nebylo nic a cokoli trochu kvalitnějšího bylo jen pod pultem a pro známé, nebylo ovoce, maso, elektronika, nemohli jsme cestovat a pokud jste měl jenom trochu nějaký škraloup, tak ani studovat. Nemohl jste číst, psát a říkat co chcete a vrcholem realizace jedince bylo uchýlit se k "chataření" a na veřejný život rezignovat. Ach jo!

Myslím, že autor to má lépe nastudované, než Vy prožité....

0/0
13.4.2008 8:29

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Kdo vám dal vážený ponaučení, že  dnes píšete úplně jinak než ve vašich původních příspěvcích? To jste zčist-jasna najednou procitl ?

Já pamatuji doby, kdy  maso nebylo resp. bylo na lístky, také pamatuji jak se ta situace postupem doby měnila a  také pamatuji že v 80-tých letech již tento problém neexistoval.   Nebylo třeba také na trhu dost  některých  výrobků dlouhodobé spotřeby a čekalo se na ně . Ale lidé na ně měli peníze a nemuseli se kvůli jejich koupi zadlužovat  a  třeba být i postihováni exekucemi. Lidé  tak jak v té bídě žili mohli snadno platit nájmy, elektřinu, vodu ,topení a ostatní náklady spojené s bydlením.  A i na to pořízení bydlení  ten soudruhy vedený stát poskytoval značné dotace a odpočitatelné půjčky.Takém se nepamatuji , že jsem musel platit povinně poplatek za to že jsem připojen k elektrické síti , plynu, nebo za nařízený poslech ČT protože máme doma zavedenu elektřinu.

Skutečně jsem byl běžným členem ROH.

Toho piva asi pijete nadmíru , ale to je vaše věc.

0/0
13.4.2008 10:43

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Tomu prvnímu odstavci nerozumím. Snažím se, ale opravdu nerozumím. Jaké poučení a jaké původní příspěvky? Já jsem snad proboha někdy psal, že za komunismu tu byl ráj na zemi? Proboha! O jakém procitnutí to mluvíte?!? Ke komunismu se vyjadřuji naprosto konstantně! Máte-li jiný názor, rád se podělím o jeho zdůvodnění... Uff..

A k masu. Já si naprosto přesně pamatuji, jak se do řeznictví vstávalo brzo nebo jste musel mít známého abyste dostal nějaké pořádné. Pamatuji si, jak banány, mandarinky a jiné ovoce (kromě jablek) nebylo vůbec, resp. jednou, dvakrát do roka. A to byla léta osmdesátá!!!

Nebylo dost některých výrobků dlouhodobé spotřeby? Děláte si legraci? Nebylo skoro nic! Od kvalitních bot pro děti přes dámské vložky, dobrá jízdní kola až po auta a elektroniku!

A že se dnes někdo zadluží aby si mohl něco dopřát? Každého rozhodnutí. Chtěl byste lidem diktovat svůj pohled na věc?

Jasně, úplně se v pivu topím, ach jo. Na víc nemáte? Vadila by Vám jakákoli fotka....

0/0
13.4.2008 18:42

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Já se vám tedy pokusím osvěžit paměť. V mnoha svých příspěvcích  zpočátku vašeho psaní na blogy jste psal  docela čtivé příspěvky bez  nyní vámi  uváděných názorů  na minulé období. Až asi v posledním měsíci jste změnil téma., ale to je  jistě zcela vaše věc jaký máte názor na minulé zřízení.  Já také pamatuji fronty na maso třeba v úterý a pátek. Ale to byla záležitost  60-tých let a tu vy asi vzhledem k věku těžko pamatujete. Já si pamatuji, že kilo svíčkové stávalo 40 Kčs- nevíte  kolik náhodou stojí dnes ? Nepopírám že  v těch třeba  70 -letech  bylo na některé zboží nutno čekat nebo že byly záznamníky na auta .Pokud  tvrdíte ,že v té době v  ČSR vyráběná dětská obuv nebyla dobrá, nebo že značka kol Favorit a Eska  byla špatná nevím proč  s vámi  diskutovat .Snad jen kdybyste  nám ještě připomenul jak velké byly v té době fronty na úřadech práce, kolik bylo bezdomovců a žebráků, jak velká byly kriminalita.  To snad jen k lepšímu pochopení té doby. Já jsem i bez  mandarinek vyrostl.

0/0
14.4.2008 11:29

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Mou paměť osvěžovat nemusíte, skutečně. Dokonce si myslím nemáte pravdu, protože hned na začátku jsem napsal třeba tento článek:

http://binko.blog.idnes.cz/c/18933/Tezka-diskuze-je-s-komunistou.html

Zrovna tak nerozumím té změně tématu v posledním měsíci. Stále píši o tom samém - o tom co se děje kolem mě, co prožívám nebo jsem prožil. Že jsem poslední článek směřoval Standovi Grossovi a p. Čunkovi, to opět nevybočuje a že mi pánové Dryml a Rath leží svou licoměrností a demagogií v žaludku se rovněž projevilo i v mnohem starších článcích.

Ale k druhé půli: i na koupi dobrého Favorita jste musel mít známé, pořadníky byli i na jeho jmenovce z oblasti automobilů v roce 88, maso a ovoce nebylo ani v druhé půli let osmdesátých a skutečně kvalitní dětské obuvi (české) bylo pramálo a opět pro známé nebo vyvolené.

Jistě, bez mandarinek, cestování, svobody projevu, bez toho všeho vyrůst lze, ale je to správně?

0/0
14.4.2008 11:47

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Nezapoměl jste prosím odpovědět na některé mé připomínky? Stále  omíláte to samé.

Já jsem nikdy komunista nebyl ,ale zásadně mi vadí  lži. a proti reaguji  pouze svými zážitky a vzpomínkami.

Argumentace ,že nebyly v 80 - letech k dostání dámské hygienické prostředky  je  jednak  lživá- dokonce mi  tehdy často vadil jejich dostatek - to prosím jen jako odlehčení.Určitě je  věcí názoru zda koupit věc na splátky - s případnými možnými  komplikacemi nebo za hotové kdy nic takového nehrozí.

A protože jste mi  teda určitě jen z nedostatku místa  neodpověděl na mé  připomínky k tehdejšímu nedostatku front na úřadu práce, nedostatku  žebráků a bezdomovců a podstatně menší úrovně kriminality- ještě prosím je možno také zmínit obrovský nedostatek drog - ty snad nebyly ani  na pořadník.

Jen si ještě nemohu odpustit  připomínku  o mávání nějakou - jakoukoliv - legitimací  je dle mého soudu dost ubohá , diskutujme  bez poukazování na  případnou  stranickou příslušnout o  problému a ne o ideologii.

0/0
14.4.2008 20:12

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Tak to se musím omluvit, já tam žádné nové připomínky nevidím ;-). Pořád cítím, že vlastně chcete říct, že tehdy nebylo zas tak špatně a že pokud jste neměl Bůh ví jaké nároky, nevadilo Vám trochu té odebrané svobody a nemálo omezení a byl jste ochoten dávat si pozor na ústa, tak že tehdy vlastně bylo strašně fajn.

A s tím nesouhlasím, ale vím, že o tom nemá mnoho smyslu diskutovat. Každý to máme právo vidět jinak. Já jsem naopak doteď nepochopil z jakého názorového veletoče jste mě to nařknul ;-).

S tou legitkou jsem to nemyslel zle, jenom jsem tím chtěl naznačit, že s trochou ochoty ohnout vlastní hřbet se dalo zajistit lepší bydlo.

S třetím odstavcem - no nevím. Je podle Vás umělá zaměstnanost s pracovní povinností správná cesta? A co se bezdomovců a žebráků týče, tak ty já nechápu jako

0/0
14.4.2008 20:20

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Skutečně tvrdím, že tehdy nebylo tak zle jak tvrdíte vy  a  dnes  také není tak dobře jak tvrdíte vy.Své tvzení si dovolím opírat o své osobní zkušenosti  od roku 1963 kdy jsem začal po ZVS pracovat a  v souvislosti s tím se pohybovat po celém  území  tehdejší ČSR.Dovoluji si proto tvrdit ,že tvrzení  o tom že existovala značná  přezaměstnanost jsou jen bláboly. Skutečně  by bylo poměrnš snadné provést rekapitulaci  postavených podniků bytů a občanské vybavenosti od roku  třeba 1970 do roku 1989 a pak od roku 1989 do roku 2007.  v té době se to samo nepostavilo a byl skutečný nedostatek pracovních sil , i nedostatek stavebního materiálu  který  dokonce byl přidělován na bilanční? příděl jednotlivým firmám. Rovněž tak nákladní  auta i autobusy i když těch se v té době vyrábělo asi 5x víc než dnes. V té době se pracovalo většinou dle tzv. výkonových norem a já si dovolím tvrdit ,že  i dnes by s plněním těchto norem mělo mnoho pracujících potíže. Přezaměstnanost byla určitě v hospodách.

0/0
15.4.2008 10:29

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

No vidíte, každý to máme právo vidět jinak. Jenom se znovu ohrazuji proti názorovému veletoči, ze kterého jste mě lehounce nařknul a ještě podotýkám, že ve svých příspěvcích v této diskuzi jsem nikde dnešní dobu nehodnotil. Máte jinou zkušenost, já moje rodina též jinou.

Uznávám, co jsem již jednou napsal, že pokud jste neměl bůh ví jaké nároky a lecčeho se byl ochoten vzdát, mohl se zdát život jednodušíí. Já nejsem ten typ, co tohle ocení, co bude tleskat všemu tomu špatnému a pochybnému výměnou za pseudo jistotu práce.

Sám popisujete čeho všeho se nedostávala  a pro mě se kvalita života neměří počtem vyrobených nákladních automobilů a autobusů, často v rámci socialistické pomoci exportovaných k Velkému bratrovi.

A výkonové normy? Hmm. Nemohu soudit, já podle nich nikdy nepracoval, mohu zhodnotit jenom zkušenosti svých blízkých a to, že socialističtí úderníci si ty svoje normy překračovali o stovky procent, takže bych to zase tak růžově neviděl....

0/0
17.4.2008 9:19

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Ještě dodatek.  Představte si . že v té době byl i nedostatek plzeňského. Přestože jsem v Plzni pracoval ,tak se mi nedařilo před vánocemi sehnat  tenkrát prodávané papírové kartony  s 1/3 nebo 1/2 litrovým balením. Prostě byla bída.

Při svých cestách po republice jsem často jezdil  přes Prahu a nikdy jsem nezažil  ani na jednom z hlavních nádraží to co je tam dnes, Nemusel jsem se bát v noci kamkoli po Praze jít pěšky.

Možná , že jsem měl i štěstí na  spolupracovníky ,protože jsem se nemusel bát cokoliv říci a také jsem si v té době  dovolit říci svému  nadřízenému co že je  a věděl jsem ,že ten nadřízený si nedovolí mne třeba  na hodinu propustit protože na to jednak  neměl právo dle ZP a jednak to co jsem řekl byla pravda a  tu jsem mohl  před výborem ROH  který by v té době o mém okamžitám propuštění spolurozhodoval doložit. Dnes to také tak funguje?

A na samotný závěr -nemyslím si, že  ten nejlepší pohled na problém a názor na jeho řešení je přes sklenici s pivem.

0/0
15.4.2008 11:17

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Ted jste me pobavil, zejména tou poslední větou. Že by Vám vadila má fotka? No jestli si myslíte, že od oběda sedím v hospodě a nic nedělám a věcí hodnotím přes sklenici s pivem, klidně si to myslete ;-D.

Já v Praze bydlím a v noci chodím kam se mi zachce. I za režimu minulého byly lokality, kam se chodilo "hůř", ale nedělejme z komára velblouda, prosím.

Možná jste měl v životě štěstí a možná já a moje rodina ne, otec nemohl jít studovat co chtěl, otec mé bývalé ženy musel před průmyslovkou "nabýt" dělnický původ, mámu vyhodili od zkoušek za nevhodné oblečení (mladá holka si vzala barevnou kombinace prvorepublikové strany o níž samozřejemě věděla prd), cestovat se nikam nedalo a tak bych mohl pokračovat.

A ZP a ROH? Víte jak to funguje dnes? Znáte vůbec ten ZP v jeho aktuální podobě a to, jak chrání zaměstnance? Kolik znáte ze svého okolí na hodinu propuštěných???

Stop ideálům......!

0/0
17.4.2008 9:25

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Doposud se vám nepodařilo najít prostor k odpovědi na mé otázky ohledně - nynějších  front na úřadech práce, množství bezdomovců a žebráků, strašné kriminalitě, přebytku drog všeho druhu

.  To tedy považujete  ty mé připomínky  méně důležité než  dostatek mandarinek a hygienických  potřeb pro ženy? Nebo třeba porovnávat  tehdejší a nynější náklady na bydlení?

Že si dovolujete psát  o tom jak se překračovalo plnění norem  o stovky procent jen ukazuje ,že o  skutečné práci nemáte ponětí. To fakt šlo jen u toho piva v Praze.

Takže i já jsem nabyl dělnický původ - já tedy až po absolvování průmyslovky, tehdy jsem si  teprve dělal výuční list ,nechtěl jsem totiž aby mi mohl někdy vykládat nějaký pracovník, že  o jeho práci vím jen to co jsem se naučil ve škole. A musím potvrdit , že se mi to v životě  dost hodilo,

Právě proto, že se  k současnému režimu  moc nevyjadřujete  a začal jste se dost nekorektně -dle mého názoru- vyjadřovat  k tomu minulému začal jsem diskusi s vámi ,ztráta času.

0/0
17.4.2008 20:29

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěp

Milý Streláku,

klidně si žij při vědomí toho, jak tehdy bylo krásně, nikde žádní nezaměstnaní a nikde žádné drogy (odpovědi v mých textech najdeš, stačí chtít a umět zpracovat psaný text). Stačilo na rovinu a předem napsat, že jsi komunista a jenom bych tě odkázal na svůj předešlý (a zde avizovaný) článek. Ano máš pravdu, diskuze s tebou byla ztrátou času.

Prostě tehdy byla paráda, svoboda, všeho dostatek, takový rudý ráj na zemi ;-D;-D;-D.

P.S. A k současnému režimu se sice nevyjadřuji zde, ale můj blog je plný názorů na něj.8-o

0/0
20.4.2008 19:38

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěp

Opět opakování  zbytečných blábolů, ale odpověd na konkrétní  námitky se  nekoná. Nejlépe se  pak uplatní   ztráta času. Takže , já jsem nikdy v minulosti nebyl  členem žádné strany teda ani komunistické , ale když o tom dnes uvažuji ,tak jsem byl  asi sám proti sobě možná, že jsem mohl udělat větší kariéru ,ale ani tak si nestěžuji.  Ve svých příspěvcích   nikde    neuvádím     , že zde byl za komunistů ráj na zemi, tvrdím, že ráj na zemi to zde není ani  dnes a pro  dost lidí je  tento režim horší než ten minulý a o nich  jsem se zmiňoval.

Když došlo  v roce 1989 ke změnám tak  já jsem se osobně domníval ,že  dojde i k odstranění  nedostatků které  mi v minulém režimu  vadily, ale to co se  skutečně stalo to jsem tady rozhodně neočekával a proto si dovoluji ze svého pohledu vyjadřovat svůj názor  na dobu před a po ale tento Můj pohled není ovlivněn žádnou  průkazkou i když také uvažuji proč že  to není možný správný názor 1800000 členů KSČ a je  správný názor 40000 členů ODS ano?

0/0
22.4.2008 21:17

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

největší problém dnešní doby. Problém to je, vyplývá z nových svobod i odpovědností a byly vždy a všude. Otázkou je, nakolik byli vidět. A drogy? Jste si jist a víte jak by to vypadlo dnes pod vedením jedné strany? Že by drogy, jejich laciné masové podoby (extáze, pervitin) skutečně nebyly? Mluvíme o době před 20ti lety a podle mě tady drogy byly i tehdy, ale v zájmu budování určitého obrazu se o tom tak nemluvilo. Ale uznávám, že to nebyla taková masovka...

0/0
14.4.2008 20:22

Jan Borovička

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

A co alhohol? Chlastalo se úplně všude - během pracovní doby nejvíc! To není droga???? :-©

0/0
16.4.2008 22:13

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Jasně, že chlastalo, jenom to pro dotyčného není "droga" R^

0/0
17.4.2008 9:19

strelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

Tak  chlast pro mě určitě není a  nikdy nebyl droga, nejsem ale zapřísáhlý abstinent.  Já jen stále namůžu pochopit ,kde  lidi za té bídy a špatných výdělků jak se tady  stále uvádí ,

brali na  tu drogu -chlast -peníze , Nějak nepamatuji fronty  na sociálních ? odborech národních výborů. Ale možná, že tenkrát  ty příspěvky roznášeli  pracovníci v noci tajně ,aby nebylo možno ukazovat na nedostatky tehdejšího režimu. A že jsem je tenkát neviděl  žebrat a spát pod mostem? Je  fakt , že dnes mohou bez ohýbání hřbetu svobodně  žít pod mostem, i svobodně  cestovat od jednoho mostu k druhému- takže sláva.

0/0
17.4.2008 21:06

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán B

R^8-oR^8-o;-DR^

0/0
20.4.2008 19:39

Sadie Mae Glutz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štěpán Binko

"Já si pamatuji, že kilo svíčkové stávalo 40 Kčs- nevíte kolik náhodou stojí dnes ?"

to myslite vazne?! to je ta uplne nejbeznejsi chyba v argumentaci a

(zjevne) vzdelany clovek jako vy by to mohl vedet. kolik kilo svickove

jste si mohl koupit z tehdejsiho prumerneho platu a kolik z dnesniho?

0/0
30.4.2008 14:06

halohalo

Zneužití

Dynamit byl zneužit také všude. Kapitalizmus je také zneužitý všude.

Křesťanství také všude. Všechno všude tam, kde šlo o peníze a o moc.;-D

0/0
11.4.2008 8:10

skydream

Re: Zneužití

jo ale dynamit muze byt pouzit i k prospesnym vecem. tedy zejmena tak je pouzivan. treba odstranovani zavalu,  tezba atd... no a taky k tomu aby byl porazen hitler... snad vam vase fantazie staci na dalsi priklady. jste demagog a mate nomen omen pane halo novino. copak jste to psali nedavno? ze 30 kc poplatek je holocaust duchodcu ? tak nevim jestli by proti vam nemela take demonstrovat antifa az se zase vy s tou rudou chatrou sejdete a budete brecet jak vam bylo fine v dobach kdy inteligetni a schopni otrocili pro takove jako jste vy. verim ze i mezi vami jsou naivni komunisteale vy jste jen hloupy zlý, nenavistny zavistivy atd atd...

0/0
11.4.2008 12:36

halohalo

Re: Re: Zneužití

Takovou diagnozu dostat zadarmo!! Ušetřil jsem 30Kč u psychiatra. ;-D

0/0
11.4.2008 12:50

skydream

Re: Re: Re: Zneužití

a mate smysl pro humor aspon neco .-)

0/0
11.4.2008 14:38

halohalo

Autor článku píše o zneužití komunizmu.

V článku se o tom trochu zmiňuje, ale nedbá. Prostě zneužitý komunizmus je použitý pro pojem komunizmus. Tím tady vědomě oblbují zhusta komunistobijci. Dynamit je také zhouba lidstva, když je zneužitý. To je polopatické vysvětlení pro těžko chápající. ;-DAle nedělám si iluze, že to někdo pochopí a zmůže se jen na osobní útoky.

0/0
11.4.2008 3:10

Štěpán Binko

Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

Ale jasně, že to pochopíme. Jenže komunismus byl zneužit úplně všude a sdovolením se zeptám, kde se osvědčil? Šup, nějakou konkrétní zemi nebo stát? A kde byste chtěl žít?

Právě jsem to napsal do jiné diskuze. Když na takovou zemi přijdete, tak já Vám tam zaplatí jednocestnou letenku, tedy pokud tam zůstanete na vždy.

Jo a pointa je, že už málokdo chce věřit v to, že nikde a nikdy se to nepovedlo a bylo zneužito, že to vlastně jako nebyl komunismus, ale že teď se to už soudruhům konečně povede 8-o;-D8-o

0/0
11.4.2008 7:22

Štěpán Binko

Re: Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

s dovolením, ach jo, tak rána ;-D

0/0
11.4.2008 7:22

Štěpán Binko

Re: Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

Hůů, navždy, proboha ;-D;-D;-D

0/0
11.4.2008 7:23

jondr

Re: Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

Jak definujete "osvědčil se"? Zarytý komunista vám řekne, že SSSR existoval 70 let, takže se celkem osvědčil, většina režimů takhle dlouho nevydrží - podle nás úspěšná 1. republika vydržela 20 let. Vy na to řeknete, že v SSSR byli zabíjeni odpůrci režimu a porušována lidská práva. On vám řekne, že to není vina komunismu, ale konkrétních lidí. Vy se ho zeptáte, kde se tedy komunsimus osvědčil, on vám řekne, že SSSR existoval 70 let, vy řeknete....

Chápete nesmyslnost celé debaty? Tady se přece jedná o osobní postoj, ne o nějaký exaktní důkaz.

0/0
11.4.2008 9:47

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

70 let trvání režimu, který se násilím na vlastních občanech držel moci, to není žádná berná mince. Rozhoduje kvalita života občanů, míra svobody, kvalita života veřejného.

Chápu nesmyslnost debaty o tomto s komunistou, ale vzhledem k tém nesmyslnosti se ho klidně rád zeptám - do kterého z těch rudých rájů chce koupit letenku, kde by chtěl žít, kde by chtěl aby žili jeho děti a vnoučata....;-)

0/0
11.4.2008 12:35

jondr

Re: Re: Re: Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

Teoreticky můžete, ale on zase může mít tisíc jiných důvodů či výmluv, proč to neudělat. On by vám zase řekl, proč většina národa neemigrovala, když byli s komunisty nespokojení a míč je na vaší straně. Opravdu doporučuji být subjektivnější. Každý takový spor nakonec skončí u různých morálních postojů. A nemá cenu si je vyvracet - už to, že je takový rozpor nalezen a vyznačena hranice, za níž už žádná strana nechce ustoupit, je velký úspěch.

0/0
11.4.2008 14:24

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Re: Re: Autor článku píše o zneužití komunizmu.

Pak by byla ale odpověď jednoduchá, protože to režim nechtěl dovolit. Na hranicích byly elektrické ploty a ostraha se samopaly. ;-D.

Ale chápu, s komančem který by reagoval jak píšete nemá smysl se bavit, leč odpověď na mou otázku by mě ode mne zajímala a letenku mu rád koupím ;-).

0/0
12.4.2008 10:48

Zdeněk Oulehla

Ještě dotaz:

Která je tedy ta nejstrašnější z přednesených obžalob? Třetí stupeň by měl vyjadřovat něco na vrcholu pyramidy?

0/0
10.4.2008 18:38

skydream

Re: Ještě dotaz:

je to ta jedna... je to jen pokracovani... chapete?

0/0
10.4.2008 18:50

Zdeněk Oulehla

Re: Re: Ještě dotaz:

Ne. Mám si to přečíst ještě jednou, nebo najdu pointu v druhý části?

0/0
10.4.2008 19:03

skydream

Re: Re: Re: Ještě dotaz:

bude mi cti...verim ze poznate ze bych mel byt doporucen spise ja nez milan rokytka

0/0
11.4.2008 1:36

Zdeněk Oulehla

Re: Re: Re: Re: Ještě dotaz:

Jestli není zádrhel zrovna v tom "měl by". Já vám můžu říct svůj osobní názor (ale to by bylo spíš na celý článek), ale rozhodně se nemůžu vyjadřovat k tomu, kdo by měl být doporučen. Vůbec si takové úvahy nepřipouštím. Idnes není můj kšeft, já jsem tady jen na návštěvě.

0/0
11.4.2008 9:58

skydream

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě dotaz:

ne nejste na navsteve! vy tady zdarma pisete a lide vas chodi cist tim stoupa v idnesu cena reklamy . je to symbioza. my mame zadarmo vcelku dobry blog a idnes par dobrych clanku a hodne ctenaru...

a pokud je neco v sybioze melo by se snazit byt lepsi a lepsi... a ne horsi a horsis tim ze to lepsi stejne byt nemuze... s takovym postojem pane by lidstvo stale skakalo po stromech...

0/0
11.4.2008 12:40

jondr

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ještě dotaz:

A co když Idnesu kvůli mně cena reklamy klesá?

A oč je lepší nebo horší skákat po stromech? A co to je lepší nebo horší? Hodnotit můžeme jen subjektivně, vše ostatní je nepsaná dohoda. Přirozený vývoj rozhodne, co přežije; o tom, co je lepší, nerozhodne nikdo.

Pan Užnevímjaksejmenuje, o kterém jste psal, je sice podle mě vůl (docela zábavný), ale dohodu neporušil.

A hlavně se nerozčilujte. :-)

0/0
11.4.2008 14:14

Zdeněk Oulehla

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ještě dotaz:

sorry, jinej nick, to jsem furt já; sakra, zas abych ho měnil ;-(

0/0
11.4.2008 14:20

Štěpán Binko

Dobrej článek!

Dobrej článek a autor má karmu. Těm z levého spektra se to asi bude číst těžko, ostatně profláknuté nicky (nikoli od slova nic) se tu už činí. Není k tomu co dodat. R^

0/0
10.4.2008 16:35

lunak

Re: Dobrej článek!

Binko, tohle vám přijde jako dobrý článek? Po formální stránce to je horší slohové cvičení z 2. ročníku gymnázia a obsahově jen opakování denních témat na tomto (a nejen) blogu. Je to jen osobní prohlášení autora! Nemám nic proti jeho názorům, ale ta doba cca 70 let, kterou splácal dohromady, měla přece jen více aspektů a hrdinů i nehrdinů, než pan Bohata uvádí. Není to téma pro blogera jeho věku, ale pro renomovaného historika.

0/0
10.4.2008 16:46

Štěpán Binko

Re: Re: Dobrej článek!

Jistě, slohem a gramatikou autor nevládne, ale myšlenka je zřejmá i tak a za tu děkuji a dal jsem jí karmu. Nováku.

A já jsem naopak rák, když i ti mladší jsou schopni a ochotni uvažovat o takovýchto věcech.....

0/0
10.4.2008 17:04

Štěpán Binko

Re: Re: Re: Dobrej článek!

oprava - rád.... ;-D

0/0
10.4.2008 17:05

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz