Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SYETEY-KOTZOUR

připomíná mi to německo

před nástupem hitlera. Ti co před ním varovali byli taky překřičeni humanisty. Až nás jednou potká naše 11-září. A ono nás dříve či později potká, hlavní vinu na tom nebudou mít ani tak teroristi ale ti, co jim otevřeli dveře. Máme tu proti zbytku světa takovou pohodu a blahobyt a technologický náskok, že nás muže zničit jen naše vlastní hloupost. Mám obavy, že se toho ještě dožiju.Rv

0/0
10.9.2010 22:06

QWERTOP

Islám = Zlo.

Chytrému napověz. . .  

btw KARMA!

0/0
10.9.2010 15:16

ksatrija

Jo a pro autora karma - výborný článek

R^R^R^

0/0
10.9.2010 10:25

ksatrija

Než začnete o Islámu diskutovat, prolistujte si alespoň...

...zběžně Korán. Jinak tady pak zbytečně plevelíte diskuzi nesmysly..

http://www.poznejkoran.cz/koran/hledej/ (poslední český překlad od I. Houdka 1972 - používají jei i čeští muslimové) - do vyhledávače zadejte na úvod "nevěřící", pak už je to na vaší fantazii !!

0/0
10.9.2010 10:22

Kudllanka

Re: Než začnete o Islámu diskutovat, prolistujte si alespoň...

Zklidni hormon a dej odkaz na právo šaria, ju?

0/0
10.9.2010 16:45

Yurek

Re: Než začnete o Islámu diskutovat, prolistujte si alespoň...

Použij strejdu Google krasavice. :-(

0/0
10.9.2010 21:38

ksatrija

Korán 8.55:

Nejhoršími tvory před Bohem jsou ti, kdo byli zatvrzele nevěřící a stále ještě nevěří,

0/0
10.9.2010 10:17

ksatrija

Korán 4.34:

Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

0/0
10.9.2010 10:16

ksatrija

Korán 4.89:

A přáli by si, abyste se stali nevěřícími, jako jsou oni, a abyste byli stejní. Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete! A neberte si z nich ani přátele, ani pomocníky

0/0
10.9.2010 10:16

tomtop

milovníci svobody

pokud někdo píše a točí něco o islámu ... ale převážně z negativního hlediska, pak to není objektivní zpráva, ale bulvár a provokace. Nedá se čekat, že po takové hnusné provokaci, která z islámu dělá náboženství zločinné, by se někdo měl tvářit, že je to OK. Není. Když o vás sousede bude sousedovi přistěhovalci vyprávět jen to negativní, myslíte, že k němu budete mít nadále dobrý vztah ? On ale má právo podat informace !!!!! Nebo se mýlím ?

0/0
23.4.2009 7:23

kion123123

Re: milovníci svobody

Tak podávej informace, kdo ti v tom brání???

To není, jako v muslimských zemích;-D:-©Rv

0/0
23.4.2009 11:19

tomtop

Re: milovníci svobody

vy jste asi nepochopil, že podávat čistě negativní informace není totéž, jako podávat informace. Oni by možná i muslimové ledasco překousli, když se ale někdo do nich naveze bez toho, že by uznal i kladné stránky jejich víry, pak je to nejen nediplomatický blb, ale hlavně provokatér ... a takovej provokatér si zaslouží dostat po tlamě ...

Některé skupiny muslimů ovšem berou své náboženství trochu jinak než my to své a my to musíme pochopit ... je to pro ně víc než jen urážka matky, otce .. je to urážka boha, kterému se klanějí a považují ho za nesmírně důležitého.... 

0/0
23.4.2009 12:36

kion123123

Re: milovníci svobody

Vy jste to nepochopil, respektive chápat nechcete!

Přečtěte si co o islámu řekl sir Winston Churchill!

nebo co píše pan Zdeněk Müller, zde na blogu-to si myslím pro vás bude dostatečně objektivní-i když soudě podle vaší argumentace, těžkoRv

0/0
23.4.2009 17:36

tomtop

Re: milovníci svobody

mě je jedno, co kdo o islámu řekl. Ani teď nereaguji na to, v čem je nebo není projev islamistů kontroverzní. Chtěl jsem sdělit pouze jedno - výzva k otevřenosti a ke svobodě projevu nemůže být nikdy provokace, ta zablokuje jakoukoliv další možnost spolupráce. Kladu si otázku, co je jejich cílem - zdiskreditovat nějakou skupinu, nebo jí pomoci uvědomit si reálný dopad jejích projevů ? Nebo se chtějí jen zviditelnit ? Podle jejich projevů usuzuji, že jsou to pouze populistické kecy .... třeba ale nemám dost informací a tak se těším, že mi to zkusíte něčím konkrétním vyvrátit.

0/0
24.4.2009 8:14

kion123123

Re: milovníci svobody

Tak s fakty jsem přišel, zatím pouze já(viz.třeba níže)-nebo si přečtěte můj blog(Pražák Roman)

Měl byste začít argumentovat, pokud nechcete být za multikulturního kašpárka, jakože jste;-DRv!

Začněte prosím!!!

0/0
24.4.2009 14:16

tomtop

Re: milovníci svobody

nevím, jakým přízviskem vás titulovat... kolikrát vám mám ještě napsat, že neobhajuji muslimy (tudíž není důvod mě zvát multikulti..), pouze se táži, zda je obrázek podávající poloviční čistě negativní informace realistický. Na to mi odpovězte a přestaňte se chovat jako hulvát ... nenadávejte mi.

Zcestoval jsem část balkánu, muslimů jsem potkal hafec, žádný z nich vůči mě nebo mé ženě v kraťasech nevyjadřoval své pohoršení např. že jsme poloobnažení v kraťasech, pokud jsme tedy nechtěli do mešity, tam už jsme si museli vzít kalhoty.

Byli to normální velmi pohostiní lidé.....

jaké máte osobní zkušenosti s muslimy vy ?

Mimochodem, samozřejmě odsuzuji muslimský přístup k mnoha věcem .. např. práva žen, homosexuálů, fanatické projevy vůči naší civilizaci, terorismus atd.

0/0
24.4.2009 15:19

kion123123

Re: milovníci svobody

Na Balkánu jsem nebyl.Zkušenosti mám tady odsud z ČR.

Např.známá kamarádka zaměstnala Pákistánce-kuchaře v restauraci svého manžela, kterou vede.Zhruba po měsíci ho musela vyhodit, protože ji soustavně odmítal, coby ženu, poslouchat jako svého šéfa.

V nejmenované léčebně na východu Čech, žije(bohužel) muslim doktor,a když jsme přišli k němu do bytu na objednávku opravit okna, jeho žena (původem Slovenka)nám přišla otevřít zabalená v tom pytli i hidžábu,a urychleně utekla a zavřela se v druhém pokoji, dokud jsme neodešli.Tak třeba zrovna tohle!

Nechci soudit, ale kdybyste tam žil(na Balkáně) možná byste se dočkal nemilých překvapení.Možná taky proto, že jste byl turista-tedy možnost výdělku.Možná taky proto, že balkán zatím ještě, není úplně islamizován, tak jsou prostě milí, neboť nejsou tak silní v kramflecích.Přečtěte si pane, jak to chodí v BaH!!!

Nemíním urážet, ale ani zavírat oči!!!

0/0
24.4.2009 16:24

tomtop

Re: milovníci svobody

Stále jste mi neodpověděl na tu otázku...

ano, zavírat oči nesmíme, musíme být jako ostříži a vědět reálně, co se děje u nás i ve světě.

Představte si, že o nás budou muslimská media psát, že jsme všichni šílení rasisté, kteří zmlátí každého islamistu, který se u nás objeví. Samozřejmě, že bychom z toho byli rozhořčení ... jen malé procento z nás je agresivními rasisty ..... a tento příměr bych teď chtěl aplikovat obráceně - na nás. My máme tendence urážet všechny muslimy tím, že prezentujeme jejich víru čistě jako víru krvavou a nesnášenlivou. Většina z nich nemá jinou touhu než v klidu žít tak, jak jsou zvyklí bez válek a násilí. My je tím urážíme aniž si uvědomujeme, že oni nejsou vůči nám

agresivní a své tradice nevnímají jako špatné ... srovnáváme svůj svět

a jejich, který je vývojově na úrovni našich křižáckých válek a pak nutně musí vznikat kolize.

0/0
24.4.2009 18:44

Yurek

Re: milovníci svobody

Jste naprosto vedle - asi jako ten jehličnatý strom. Totální mimoň, nebo konvertita.

Vím velmi dobře, co je takíja.. :-D

0/0
10.9.2010 21:38

tomtop

Re: milovníci svobody

pokračování  -Místo toho, abychom tady vedli dialog rozumných lidí je někteří z nás napadají dost nediplomatickým a urážlivým způsobem, který sice může mít za cíl dobrou věc jako je ochrana našeho životního stylu a bezpečí, ale nechováme se při tom o moc líp než oni .... napadáme je svými-demokratickými zbraněmi - mediálně.  Pro nás sprosté slovo nic znamená, pro ně je to ale povětšinou smrtelná urážka, která se těžko odpouští, když druhá strana vystupuje neustále arogantně. Zkuste si představit, že by se tímto způsobem jednalo na zasedání OSN nebo kdekoliv jinde ... každé jednání by zkončilo po několika minutách. Ve zkratce - jednejme ve svém vlastním zájmu, zasahujme aktivně, je-li to potřeba, ale chovejme se s úctou ke každému, od koho úctu vyžadujeme a s kým chceme dosáhnout nějakého společného cíle.

0/0
24.4.2009 18:48

Yurek

Re: milovníci svobody

K vedení dialogu musejí být dva. S islamisty nelze vést dialog - něco si o tom přečtěte.

Nechci mít s žádným islamistou žádné společné cíle.

Jestli se jim tady nelíbí, nikdo je tu nedrží. A konvertité nechť jdou ke zdroji své víry rovněž co nejblíže.

Multikutura nefunguje - nehodlám se nikomu přizpůsobovat, protože JÁ JSEM TADY DOMA - pokud víte, co to znamená.

0/0
10.9.2010 21:35

kion123123

Re: milovníci svobody

A slovo kašpárek, zas takovou urážkou není, pokud nejste přecitlivělý.Zkuste si něco přečíst:

Benjamin Kuras:Evropa snů a skutečností

Robert Spencer:Islám bez závoje

Ayaan Hirsí Alí: Rebelka

Bat Ye'Or:Dhimmové:Židé a křesťané pod islámem

0/0
24.4.2009 16:33

tomtop

Re: milovníci svobody

třeba bych se na to podíval, to bych se ale zase musel dostat do knihovny a na to moc času nezbývá ...

0/0
24.4.2009 18:49

Yurek

Re: milovníci svobody

tak si nechejte hloupé řeči od cesty.

BTW zméněné tituly lze najít na webu - argument s "knihovnou" je poněkud trapný.

0/0
10.9.2010 21:36

kion123123

Re: milovníci svobody

Tohle by vás mohlo zajímat:

http://www.csi-cr.cz/batyeor_evropa_multikult.php

0/0
24.4.2009 16:34

AlBunda

to je vždy zábavné,když

se hádají nemuslimové o muslimech a předkládají své teorie,jak to ti muslimové vlastně myslí.Kion-ztrácíš tu čas v debatách,izraelská arny volá!

0/0
22.4.2009 22:39

kion123123

Re: to je vždy zábavné,když

ty mně taky imámův kuřbuřte:-)Rv

0/0
22.4.2009 23:30

Yurek

Re: to je vždy zábavné,když

;-D

0/0
10.9.2010 21:40

Ajetak

Re: to je vždy zábavné,když

Vzhledem k islamizaci Evropy a problémům, které mají země s početnou muslimskou menšinou by mi přišlo nezodpovědný o tom nepřemýšlet. Samozřejmě házení muslimů do jednoho pytle je ke škodě. Jsou mezi nimi dobří i špatní jako kdekoliv jinde a pak záleží, jak se ten islám vyloží. Ovšem ideologie nebo náboženství jako takové na lidi negativní vliv mít může a pak je třeba mít se na pozoru nebo aspon podporovat ty umírněné.

0/0
23.4.2009 12:05

Yurek

Re: to je vždy zábavné,když

Existuje JEDINÝ  výklad islámu. Mohamedův. Není povoleno NIC MĚNIT, NIC DOPLŇOVAT.

0/0
10.9.2010 21:41

čuk2gek

jesusmarja to je zas blábol.

Asitakňák8-o

0/0
21.4.2009 18:41

TurboFrank

Základní hodnotou západní civilizace je rovnost všech lidí

a svoboda slova. To jste opsal z nějaké příručky? Vy jste opravdu rovnost někde viděl? Proboha napište kde, ať se tam zajedu podívat.

0/0
21.4.2009 11:10

kion123123

Re: Základní hodnotou západní civilizace je rovnost všech lidí

Ve srovnání s ostatním světem tomu tak skutečně je.Jako vše je i toto relativní, nicméně je to zatím nejlepší z možných světů, z našeho pohledu.

Demokracie nemá univerzální platnost, o tom žádná-ale stejně tak není důvod si nechat nutit tohle náboženskofašistické svinstvo, od těchto náboženských fanatiků!:-©Rv

0/0
21.4.2009 11:44

čuk2gek

nezapomeň bratře ve zbrani

že křižáci vjeli do otevřeného města a vymordovali všecko živé snad i včetně žížal. A vzpomeň na koptské a další historické africké křesťany, ti problém nemají

0/0
21.4.2009 18:51

kion123123

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

To určitě;-DRv

tak si něco o koptech,a křesťanech zjisti-ty nemají problém8-oRv

Bože co ty jsi blba:-/

0/0
21.4.2009 22:43

hinny

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

A jaký problém mají koptové - pomineme-li ten letitý problém s Vatikánem ?

0/0
23.4.2009 14:46

kion123123

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

My se bavíme o Vatikánu???!!!8-oRv

0/0
23.4.2009 17:37

kion123123

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

Co třeba tohle:

http://www.prayer.cz/egypt/egypt_0036.php

nebo tohle:

http://www.globalpolitics.cz/clanek/egyptsti-koptove.html

Rv

0/0
23.4.2009 17:46

kion123123

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

Nějak jste zmlkl soudruhu islámofašisto8-oRv!

0/0
24.4.2009 16:35

Yurek

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

To je tak vždycky. Když dojde na argumenty, ručníkář zmizí.

0/0
10.9.2010 21:42

Kolumbo

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

No a co? Tehdy to tak dělal každej, musulmani to tak dělají dodnes. Čuk a Gek - to byli ti bratři, co vynalezli ruchadlo?

0/0
23.4.2009 21:00

kion123123

Re: nezapomeň bratře ve zbrani

jemu zřejmě ruchá v mozkovněR^

0/0
23.4.2009 22:04

Reginald von Ravenhorst

kontext je dolezity

Nemyslim, ze by v Korane bolo viac alebo menej nasilia nez v Biblii, ci podobnych knihach. Napokon jeho autori urcite poznali minimalne Stary zakon a Talmud. Problem nie je len v texte samotnom, ale aj v jeho aktualnej interpretacii. Kniha spisana v stave ohrozenia alebo dobyvacnych planov bude mat iny jazyk nez ta, ktora je pisana v obdobi pokoja a svetovlady :-) Velkym problemom islamu je neschopnost sa smiat sebe samemu - ak si mozem dovolit takuto personifikaciu. Ked niekomu tecu slzy od smiechu, nenamieri flintu ...

0/0
21.4.2009 9:24

Reginald von Ravenhorst

Re: kontext je dolezity

Ups ! To patrilo pod toto (dolu) :

To byla záminka ale hodně důležitý je, jak náboženství vzniká. Křestan

si může říct, co by udělal Ježíš, musilm si může říct, co by udělal

Mohamed.  Atd.

0/0
21.4.2009 9:26

kimos

To predpokladam nemyslite vazne...

kde se v Bibli / NOvem Zakone pise, ze mate byt zeny, ci jinak verici, ci je primo vrazdit...?! V koranu se to prosim pise zcela normalne....

0/0
21.4.2009 10:08

Reginald von Ravenhorst

Re: To predpokladam nemyslite vazne...

Tak v Starom zakone je celkom dobre zdokumentovane vyvrazdovanie jedneho kmena druhym a podobne - tych zlych, tymi pravovernymi.  Tu nejde ani tak o to, co je tam napisane, ale ako sa to "pouziva". Na zaciatku I.svetovej vojny knazi bezne pozehnavali zbrane armad vsetkych bojujucich stran. Akakolvek kniha je historicky fakt, na ktorom sa neda nic zmenit - ak pravda nemate k dispozicii armadu Koniasov. Ide o kulturny kontext, v ktorom sa nu odvolavam. Ani Kladivo na carodejnice uz nie je v beznej vybave aj ked boli casy, ked bolo.

0/0
21.4.2009 10:35

Reginald von Ravenhorst

Co takto jeden kacirsky nazor ?

Islamu chyba reformacia ... Ak by ju krestanstvo nemalo, dnes by bolo tam, kde je islam a vojny by sa viedli o Jeruzalem :-)

0/0
19.4.2009 16:39

Wendolene

Re: Co takto jeden kacirsky nazor ?

to rikam v diskusich o islamu porad. Narozdil od jinych nabozenstvi Islam nikdy nemel reformu. Kazde jine nabozenstvi se cas od casu na sebe podiva a neco zmeni. Jenze islam ne. Tam je nemozne neco menit, a tak to vypada, jak to vypada...

0/0
19.4.2009 16:50

Reginald von Ravenhorst

Re: Co takto jeden kacirsky nazor ?

Preco by neslo ? Ide. Ved islam nema Vatikan a vyklad koranu dost zavisi od miestnych znalcov. Napokon ani Luthera a Kalvina ( a povedzme aj Husa) papez "nepovolil". Kazde nabozenstvo je do velkej miery ekonomicka kategoria a teda ked par bohatym prestane sucasny stav vyhovovat, podporia reformatora.

0/0
19.4.2009 17:50

kion123123

Re: Co takto jeden kacirsky nazor ?

Tahle ideologie, je propojená se zřízením, není odloučená od státu-takže nejde o reformaci!!!.Navíc ti jejich "duchovní" považují korán za jediný, konečný a platný!!!Muslimové navíc neuznávají, ani své vlády, ale pouze to svoje ideologické svinstvo!!!

V historii islámu byly pokud vím snad pouze 2 pokusy, které se pokoušely islám zlidšťit, ale to je dávná historie.Od té doby nic, jen temno.

Mám na mysli mutazility, a qadarity-jenže to vše spadá do zhr.9 století n.l.-takže není o čem:-/Rv

0/0
20.4.2009 8:57

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.